Wyciskarka Wolnoobrotowa Ranking

Wolnoobrotowe wyciskarki to takie, które poruszają się z prędkością poniżej 100 obrotów na minutę. Z kolei szybkie wyciskarki wykorzystują technologię odśrodkowego wyciskania i obracają się z prędkością ponad 1000 obrotów na minutę, czasami osiągają 16 000 obrotów na minutę, a nawet więcej. Z drugiej strony wolnoobrotowe powoli rozdrabniają owoc, wyciskając z niego każdą kroplę soku. Większość doświadczonych i dobrze poinformowanych zwolenników soków, wybiera takie wyciskarki.

Główne powody

Istnieje wiele powodów, dla których wybierane są właśnie takie wyciskarki. Ich zasadniczą wadą jest to, że potrzebujemy dużo czasu, aby przygotować sok. Jednak zalety przewyższają wady.

Utlenianie

Szybkie/odśrodkowe wyciskarki działają przy dużych prędkościach, ścinając warzywa i owoce. Ta duża prędkość wprowadza do soku dużo powietrza, które się z nim miesza, dlatego na jego powierzchni będzie pianka. Taki utleniony sok trzeba będzie stosunkowo szybko wypić. Z drugiej strony sok, przygotowany dzięki wolnoobrotowej wyciskarce wytrzyma w lodówce nawet 72 godziny i nadal pozostanie świeży. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jest wytwarzany bardzo powoli, więc jest w nim mało powietrza. Dlatego efekt utleniania soku jest znikomy.

Więcej składników odżywczych i enzymów

Innym ważnym aspektem wolnoobrotowych wyciskarek jest uzyskanie większej ilości składników odżywczych, a nawet enzymów. Natomiast wyciskarki odśrodkowe mają tendencję do nagrzewania się, dlatego zabijają one enzymy. Nie rozdrabniają też wystarczająco owoców i warzyw wystarczająco dobrze, aby uwolnić składniki odżywcze i enzymy. Zamiast tego praktycznie kroją kawałki, a następnie wysysają z nich sok. Dlatego ten proces nie jest tak samo skuteczny.

Większa ilość soku

Nie sposób też nie wspomnieć o ilości otrzymanego soku. Można ją łatwo porównać. Wolnoobrotowe wyciskarki są dużo bardziej wydajne. Produkują średnio o 30% więcej soku niż szybkoobrotowe wyciskarki. Dzięki temu nie będziemy potrzebować tak dużej ilości warzyw i owoców do przygotowania pysznego soku. Możemy łatwo zaoszczędzić pieniądze.

Dlatego warto kupić takie wyciskarki.